19 Haziran 2010 Cumartesi

MAYRA 2010 1. gün: Yalova

Açık ve hafif rüzgarlı bir havada Setur Yalova Marina'ya gitmek için Mat yatı ile Kalamış marina'dan saat 13:00 de hareket ettik. Sakin geçen bir seyirden sonra saat 16:00 da ralli yatları ARMAYA, CHESTER, KLE, ESPERANZA, KAYTAZ, FREZYA ve AYÇA'nın yanaşmış olduğu pontona marinanın genç ve enerjik müdürü Umut Tepedelenlioğlu ve ekibinin yardımları ile bağlandık. PEARL ve ASİ yatları ralliye daha sonra katılacakları için burada yoklar.

Mayra 2010 yatları Yalova Setur Marina'da

Marina'da gün batışı

Programa göre önce Mat yatında bir brifing yapıldı ve mevcut yatlara ralli dosyaları ve ralli malzemeleri dağıtıldı. Sonra da hep birlikte Yalova Termal yolu üzerinde 135 dönümlük bir araziye yayılmış olan Hayrettin Karaca Arboretumu ziyaret edildi. Bir canlı ağaç müzesi olan arboretum Hayrettin Karaca'nın üstün gayreti ile dünya çapında olmuş ve çok zengin hale gelmiş.

Mayra 2010 grubu toplu halde.

Hayrettin Karaca, Teoman Arsay ve ekip.

Geniş izahat alındı.

Arboretum ziyareti sonrasında tekrar marinaya döndük ve Setur Yalova Marina'nın Mayra 2010 için hazırladığı balık ekmekli partiye katıldık. Neşe içinde karnımızı doyurduktan sonra Vagabond yatının 2004 Mayra ve dünya gezisi filimleri izlendi, anı plaketi töreni yapıldı ve Setur Marinanın hazırlattığı pasta ile sohbet koyulaştı ve geç saate kadar devam etti. Burada başta marina müdürü Umut Tepedelenlioğlu olmak üzereSetur yetkililerine tekrar teşekkür ederiz.

Setur Yalova Marina Partisi

İkramlar

Setur Pastası

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme