23 Haziran 2010 Çarşamba

MAYRA 2010 5. ve 6. gün: Çayağzı

5. Gün:
Kurşunlu limanını nispeten sakin bir havada terkettik. Hedefimiz 15,5 deniz mili mesafedeki Çayağzı (eski, gayrıresmi ancak halen sakinleri tarafından kullanılmakta olan ismi Şahinburgaz). Bandırma koyundaki Mola adalarına yaklaştığımızda ise yine Batıdan gelen bir kaçak bizi yakaladı. Bardaktan boşanırcasına yağan bir yağmur ve rüzgar eşliğinde sırıl sıklam ıslanarak bir seyir yapmakta ve göz gözü görmez bir haldeyiz. Neyse ki bu hava limana girerken düştü de Muhtar Muammer Kaypak'ın yatlarımız için ayırttığı yerlere yanaşabildik.

Filo seyir halinde


Kötü hava habercisi cephe yaklaşıyor.


Yıldırımlar arasında seyir.


Filo Çayağzı'nda, liman sakin.


Manyas Kuş Cenneti gezisi yapıldı.


Reisler iyi birer süvari olduklarını ispatladılar.


At binemeyenler gösteriyi izlediler.

Banvit'in temin ettiği otobüsler ile önce Manyas gölü kenarındaki Kuş Cennetini ziyaret ettik, sonra da Gönen'deki bir at çiftliğini. Çiftlikte üstü kapalı bir manejde isteyenler at bindiler, diğerleri de onları izlediler. Sonra Çayağzına döndük ve Banvit ikramları ile donanmış soframızda neşeli bir akşam yemeği yedik.

Akşam Ahmet'in çayhanesinde yorgunluk attık.

6. Gün:
Gece saat 3:00 sularında gelen ve sabah saatlerine kadar devam edip denizleri kaldıran kuvvetli fırtına ve yağmur bizi bir gün daha Çayağzı'nda kalmaya mecbur etti. Gündüz sıkılanlar için yine Banvit'in temin ettiği otobüs ile Erdek turu tertip edildi. Akşam için limandan balık ayarlandı ve yine aynı yerde bir akşam yemeği yendi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme